RTSH – World Vision dhe Bid Korça, në ndihmë të femijëve në nevojë

World Vision në bashkëpunim me BID Korçë kanë iniciuar nismën patinojmë për fëmijët e “Tungjatjeta…Jetë”. Dy herë në muaj, të ardhurat që do të sigurohen nga shitja e biletave do të shkojnë në ndihmë të fëmijëve në nevojë që janë pjesë e programit të World Vision. https://www.youtube.com/watch?v=3k05L2GAdMk

Top Channel – Vrau bashkëshorten dhe kunatën, çifti Musta kishin dy fëmijë

cifti

34-vjeçari, i cili jetonte si emigrant në Greqi dhe kishte ardhur për festat e fundvitit, qëlloi me thikë bashkëshorten dhe më pas motrën e saj, duke i lënë të pajeta. Policia arrestoi menjëherë autorin, i cili dyshohet si ishte në gjendje të dehur dhe se kishte kryer aktin pas një grindjeje për motive banale me […]

Klan Tv – “Vit i Ri pa kumar e pa kapsolla”

Mesa duket vendimi i qeverise për të kaluar një Vit të Ri pa kapsolla, apo fishekzjarre ka shmangur një sërë incidentesh. Ky vit gjeti me dyer të mbyllura të gjitha pikat e basteve sportive dhe kazinove. https://tvklan.al/vit-i-ri-pa-kumar-e-pa-kapsolla/

Monitor – Gratë në Shqipëri kujdesen më shumë për fëmijët, rekord në Europë

perkujdesja

Gratë shqiptare mendojnë se kujdesen për fëmijën më shumë se bashkëshortët. Pyetjes “A kujdeseni për fëmijët më shumë, më pak apo as sa partneri juaj?” në Anketën e Cilësisë së Jetës nga Komisioni Europian, 84% e grave të pyetura janë përgjigjur se kujdesen më shumë dhe vetëm 15% janë përgjigjur se kujdesen po aq sa […]

DW Shqip – A do të jetë viti 2019, vit i arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi?

ks sr

Në Kosovë ka optimizëm që gjatë vitit 2019 mund të arrihet një marrëveshje paqeje me Serbinë. Taksa ndaj prodhimeve serbe nuk do të hiqet. Viti 2019 do të jetë vit i hapjes së kufirit Kosovë-Shqipëri, por edhe vit i arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Me këtë fjali të publikuar në rrjetin e tij […]