Lajmet e Fundit

Lajmet e Fundit

You are here

Ndërhyrja që bëri të pavarur Severinon

16/ 03/ 2023
  • Autori: 
    Alfons Çupaj

Severinon e gjejmë duke luajtur me top. Ky është aktiviteti më i rëndësishëm për të gjatë kohës së lirë. Futbolli është hobi më i madh i 10-vjeçarit. Ka njohuri për të gjitha ekipet e mëdha, ndërsa lojtari i tij i preferuar është Cristiano Ronaldo. Megjithatë, pavarësisht lidhjes së fortë që ka me topin, sapo sheh Elsën, ai lë gjithçka dhe nxiton drejt saj për ta përqafuar.

Më Shumë

Marsela Çibukaj, ambasadore e World Vision Albania

28/ 02/ 2023

Një tjetër personazh i njohur i bashkohet World Vision në Shqipëri në kauzat në mbështetje të fëmijëve, të rinjve dhe familjeve më në nevojë.

Artistja e talentuar dhe shumë e dashur për publikun, por edhe e ndjeshme dhe aktive ndaj kauzave sociale, Marsela Çibukaj do të jetë ambasadore e World Vision Albania, si zëri i dhjetëra mijëra fëmijëve dhe të rinjve në Shqipëri.

Më Shumë

Shërbime të specializuara për Sofielën, largësia nuk është më një problem

28/ 02/ 2023

Sofiela nga Prrenjasi ka një lidhje të fortë me Mimozën, psikologën që çdo javë udhëton drejt shtëpisë së vogëlushes për t’i ofruar asaj terapi zhvillimi.

10- vjeçarja me aftësi të kufizuara merr çdo javë shërbim të specializuar në shtëpi dhe është një prej fëmijëve përfitues të projektit “Qendër Komunitare për shërbime ndaj aftësisë së kufizuar”.

Më Shumë

Treg i sigurt për fermerët, nis ndërtimi i Pikës së Grumbullimit në Librazhd

28/ 02/ 2023
Prej disa ditësh ka nisur puna për ndërtimin e një Pikë Grumbullimi që do t’iu vijë në ndihmë fermerëve për të garantuar treg të sigurt për produktet e tyre bujqësore. 
 
Më Shumë

Ruajtja e biodiversitetit në parkun Korab-Koritnik, takime ndërgjegjësuese në 10 fshatra

28/ 02/ 2023

71 anëtarë të komuniteteve lokale në Dibër janë bërë pjesë e takimeve ndërgjegjësuese për rëndësinë e përdorimit të qendrueshëm të burimeve natyrore dhe përfitimet që sjell ekosistemi natyror në ekonominë lokale.

Ruajtja e biodiversitetit në parkun Korab-Koritnik ndikon drejtpërdrejt në përmirësimin e jetës së banorëve, pasi parku natyror ka potencial të madh për ekonominë lokale.

Më Shumë

Shkëmbim eksperiencash mes tre bashkive për riintegrimin e të kthyerve nga emigracioni

28/ 02/ 2023

Shkëmbejmë eksperiencat, ndajmë sfidat dhe mësojmë nga praktikat e mira ndërmjet bashkive për riintegrimin e të rikthyerve nga emigracioni.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Emiljano
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Fjorida
Librazhd
Selma
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Jasmina
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Altin
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni