Vizion Plus – Hodhi foshnjen e vdekur në plehra, shoqërohet nëna lushnjare

lushnje

Policia e Lushnjes ka shoqëruar nënën e foshnjes së pajetë që u gjet këtë të martë në kazanin e plehrave. Sipas policisë, shtetasja me inicialet A.N ka lindur para dy ditësh në shtëpi foshnjen e gjinisë vajzë. Mësohet se shtetasja A.N jeton në kushte të mjerueshme ekonomike dhe është nënë e 3 fëmijëve të tjerë. […]

Lapsi.al – Dy fëmijët shqiptarë denoncojnë pedofilin italian

Masimilliano-Croce-933x445

Arrestimi i italianit Masimilliano Croce për abuzim me të mitur në Itali ka zbuluar një skandal në Shqipëri. Gjatë kohës që 45-vjeçari ka qëndruar në Tiranë ka bashkëjetuar me një grua, por ai dyshohet se ka abuzuar me dy fëmijët adoleshentë të saj, të cilët kanë bërë dhe një kallëzim pas arrestimit të italianit. Kallëzimi […]

DW Shqip – Shqipëria e para në Europë dhe e pesta në botë për emigracion potencial

dw

Shkollimi dhe perspektiva më e mirë e jetës. Kjo është dëshira e shumë shqiptarëve, që për ta realizuar synojnë largimin nga Shqipëria. Gjetjet tregojnë që emigrimi një dukuri që po prek të gjitha shtresat e shoqërisë, grupmoshat, klasat e ndryshme shoqërore për nga të ardhurat. Emigrimi potencial është rritur në vitin 2018 në 52% nga […]

ABC News – Stuhi në Vlorë, dëmtohen disa biznese

Stuhia me erë dhe me reshje që ka nisur gjatë natës në Vlorë po vazhdon dhe ditën. Dritaret e disa bizneseve janë thyer kurse qarkullimi është vështirësuar ndjeshëm. Ndërkohë në det nuk është lejuar asnjë anije në lundrim. Parashikohet se reshjet në këtë zonë të rrisin intensitetin dhe Prefektura është bërë gati për emergjencat e […]