ABC News – Stuhi në Vlorë, dëmtohen disa biznese

Stuhia me erë dhe me reshje që ka nisur gjatë natës në Vlorë po vazhdon dhe ditën. Dritaret e disa bizneseve janë thyer kurse qarkullimi është vështirësuar ndjeshëm. Ndërkohë në det nuk është lejuar asnjë anije në lundrim. Parashikohet se reshjet në këtë zonë të rrisin intensitetin dhe Prefektura është bërë gati për emergjencat e mundshme.

http://abcnews.al/mot-i-keq-ne-durres-e-vlore/