Lajmet e Fundit

Lajmet e Fundit

You are here

Një mundësi më shumë

11/ 02/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

“Pasi kryej mësimet ndihmoj mamin në punët e shtëpisë. Më pëlqen shumë shkolla, por kujdesem edhe për dhitë që kemi marrë. I ushqej çdo ditë dhe po pres me padurim lindjen e kecave,” - na tregon Anjeza nga Thumana, nxënëse në klasën e dytë.

Më Shumë

Hapa të vegjël drejt së ardhmes

9/ 02/ 2022

Unë quhem Izabela, 14 vjeç nga Durrësi dhe dua t’iu tregoj se si nisi rrugëtimi im 5 vite me parë në grupet IMPACT.

Më Shumë

Për një familje që rrezaton dashuri

8/ 02/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Më parë nuk kaloja shumë kohë me bashkëshorten dhe fëmijët. Të gjitha vendimet i merrja vetë,”- thotë Bledari nga Librazhdi, teksa na tregon për rrugëtimin e familjes së tij dhe ndryshimin e madh që ka ndodhur tek ai gjatë tre viteve të fundit.

Më Shumë

Rikthim në gjenezë…

4/ 02/ 2022

Rrallëherë herë ndodh në Shqipëri që pasi një i ri ka mbaruar shkollën e lartë apo ka pasur një eksperiencë pune në kryeqytet të kthehet për të vazhduar jetën në vendlindje. Shumë prej nesh mund ta kenë menduar, por pakkush ka marrë guximin për të hedhur hapin e ta bëjë realitet.

Më Shumë

Një trëndafil kockë i fortë

1/ 02/ 2022

Ajo është nënë, gjyshe, dhe siç i thonë të gjithë ata që e njohin, është një ‘kockë e fortë’. Vështirësitë e jetës, të fëmijëve dhe punët e fshatit e kanë lodhur, por edhe e kanë forcuar më shumë nënë Trëndafilen.

Më Shumë

Libra, dije dhe shpresë

31/ 01/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Mirjeta jeton në një fshat të vogël në periferi të Librazhdit. Asaj i pëlqen të mësojë vazhdimisht gjëra të reja.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Jasmina
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Donaldi
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Ardiani
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Juliani
Librazhd

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
 • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
  P.O.Box 1725, Tirana, Albania
 • Tel: +355 4 2419601
 • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni