Lajmet e Fundit

Lajmet e Fundit

You are here

Në ndihmë të familjeve të përmbytura

25/ 09/ 2019

“Shtëpia është përmbytur, uji ka hyrë brenda dhe dhe nuk jetohet për momentin. Tarraca e shtëpisë rrezikon të shëmbet. Unë kam dy fëmijë të vegjël dhe të gjithë jemi strehuar tek të afërmit”, rrëfen Lavdërimi. Ai është babai i dy fëmijëve të vegjël dhe jeton në një shtëpi të vjetër në Bathore.

Më Shumë

Të humbasësh shtëpinë...

24/ 09/ 2019

Në momentin kur ra tërmet kemi qenë brenda, dolëm të gjithë jashtë me vrap, ndërsa dilnim shtëpia kërciste dhe një pjesë e saj u shemb. Gjithçka që kishim mbeti brenda, shpëtova vetëm fëmijët …”- rrëfen Havija, nënë e 5 fëmijëve, një ndër to me aftësi të kufizuara.

Më Shumë

Viti i ri shkollor/Çanta dhe mjete shkollore për 6620 nxënës

23/ 09/ 2019

Viti i ri shkollor sapo ka nisur. Gjatë javës së parë të shkollës rreth 6620 vogëlushë me pamundësi ekonomike janë mbështetur nga World Vision në Tiranë, Lezhë, Dibër, Korçë, Shkodër dhe Librazhd, me sigurimin e çantave dhe mjeteve të nevojshme shkollore.

Më Shumë

Një rrugëtim shprese dhe transformimi- 20 Vjet World Vision në Shqipëri dhe në Kosovë

13/ 09/ 2019

World Vision shënon këtë vit 20 vite punë në Shqipëri dhe Kosovë. Sot ne jemi të përkushtuar të përmirësojme jetët e më shumë se 50.000 fëmijëve në 24 bashki dhe komuna.

Jetë në plotësi për çdo fëmijë!

Gjatë dy dekadave, ne kemi punuar për të krijuar një mjedis ku fëmijët të kenë mundësi të rriten me dinjitet dhe të zhvillojnë potencialin e tyre.

Më Shumë

Festivali i Rinisë 2019 - Qindra të rinj bashkë kundër dhunës ndaj fëmijëve

4/ 09/ 2019

Në ditën e dytë të Festivalit të Rinisë 2019, qindra të rinj nga e gjithë Shqipëria, Kosova dhe Bosnje dhe Hercegovina u bënë bashkë në një aktivitet masiv për të ngritur zërin për pasojat që sjell dhuna ndaj fëmijëve dhe adoleshenteve, e parë nga perspektiva e fëmijëve dhe profesionistëve të zhvillimit të fëmijëve.

 

Më Shumë

World Vision dhe RYCO- Marrëveshje bashkëpunimi për të rinjtë

28/ 08/ 2019

Rëndësia për të investuar tek çështjet që prekin rininë sot, jo vetëm në Shqipëri por edhe në Ballkanin Perëndimor, për t’i fuqizuar të rinjtë që të jenë aktivë në aspekte që prekin jetën e tyre, është një proces që ka nevojë për partneritet në nivel lokal, kombëtar dhe rajonal.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Marigleni
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Altin
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Gabriela
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Irena
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Sara
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni