Lajmet e Fundit

Lajmet e Fundit

You are here

Në udhëkryq

18/ 10/ 2019

Ajo jetonte vetëm me të ëmën në një fshat të izoluar në veri të Shqipërisë, që të ofron pak mundësi për të siguruar jetesën. Babai dhe i vëllai shpeshherë i dhunonin, atë dhe të ëmën, ndaj autoritetet shtetërore morën masa që ata të qëndronin larg tyre. Kështu e gjetën veten në varfëri të skajshme, të izoluara dhe të diskriminuara nga komuniteti ku jetonin.

Më Shumë

Fëmijët, aktivistët për përfshirjen e Personave me Aftësi të Kufizuar

15/ 10/ 2019

Shoqata “Runja” realizoi aktivitetin përmbyllës në kuadër të projektit të financuar nga Bashkimi Evropian “Forcimi i kapaciteteve të shoqërisë civile për zbatimin e të drejtave të Personave me Aftësi të Kufizuar në Shqipëri”, zbatuar nga World Vision Albania në partneritet me FShDPAK dhe MEDPAK.

Më Shumë

Nis “Akademia e Ligjit 2”/ World Vision bën bashkë rreth 100 punonjës të shërbimeve shoqërore

11/ 10/ 2019

70% e fëmijëve raportojnë se kanë përjetuar një formë dhune.

34% e fëmijëve nuk kanë besim të raportojnë tek institucionet.

Më Shumë

Fëmijët e kopshtit ndihmojnë familjen e rikthyer nga emigracioni

10/ 10/ 2019

Edhe pse vetëm 4-5 vjeç, ata na kanë dhënë sot një mësim të madh. Kjo është historia frymëzuese e 35 fëmijëve pjesë e kopshtit Nr. 1 në Peshkopi, të cilët lanë shenjën e tyre gjatë “Panaritit të të Vjelave” të mbajtur këtë fundjavë në Dibër.

Më Shumë

Me gjuhën e dashurisë

9/ 10/ 2019

Danjela është 13 vjeç dhe këtë vit shkon në klasën e gjashtë. Ka pasion pikturën dhe baletin dhe, si çdo fëmijë në të ardhmen ëndërron të bëjë shumë gjëra. Jeton në një zonë periferike të Durrësit me prindërit, motrën e saj binjake dhe vëllain e vogël.

Më Shumë

Vodafone Albania dhe World Vision, bashkë për rindërtimin e shkollave të dëmtuara nga tërmeti

8/ 10/ 2019

Tre shkolla në Durrës, të cilat u dëmtuan gjatë tërmetit që goditi Shqipërinë më 21 shtator 2019, shumë shpejt do të rehabilitohen, falë bashkëpunimit të World Vision me Vodafone Albania.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Soni
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Irena
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Ana
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Emiljano
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni