Shqiptarja.com – Ktheu shkollën në lokal për dasmat dhe ceremonitë mortore, nis hetimi për drejtoreshën në Gramsh

shkolla1

Drejtoresha e shkollës së mesme të përgjithshme në Gjergjovinë është vendosur në hetim pasi akuzohet për shpërdorim detyre. 51-vjeçarja me inicialet I.B. u procedua në gjendje të lirë pas publikimit të disa pamjeve filmike në emisionin investigativ “Fiks Fare”, ku ajo në kundërshtim me rregullat ka lejuar që në ambientet e brendshme të kësaj shkolle, […]

ata.gov.al – “Njëlloj si ti”, argëtim dhe dhurata për fëmijët në Spitalin Pediatrik

shfaqje-1-696x464

Teatri Metropol ka zgjedhur të përdorë fuqinë e kukullave për të sjellë një eksperiencë të paharrueshme edukative, ku mësojmë dhe informojmë fëmijët mbi shqetësimet dhe dallimet sociale, duke u dhënë atyre aftësitë që ata kanë nevojë për të qëndruar të sigurt dhe të shëndetshëm. Kjo shfaqje ka si qëllim që të sensibilizojë dhe të informojë, […]

Panorama – “Të hënën mbyllet gjithçka”, flet kryetari i Bashkisë Skrapar: Qeveria ka shkelur të gjitha ligjet, çerdhet…

bashkia-skrapar

Kryetari i Bashkisë Skrapar, Nesim Spahiu, jep alarmin se nga dita e hënë institucioni që ai drejton, nuk do të vijojë më aktivitetin. Shkak për këtë gjendje është bërë bllokimi i buxhetit të vitit 2019 për Bashkinë Skrapar. Do mbyllet çerdhja, do mbyllet “Qendra alternative” për fëmijët me aftësitë ndryshe, do mbyllet ndërmarrja e pastrimit. […]

DW Shqip – Luigi Soreca për DW: Manifestim paqësor, jo dhunë më 16 shkurt

Opozita në Shqipëri ka paralajmëruar se të shtunën (16.02.2019) do të zhvillojë në Tiranë një protestë masive me sloganin ”Shqiptarët nuk janë të varfër, por janë të vjedhur”, me protestues nga i gjithë vendi. Sipas pohimeve publike pritshmëritë e opozitës nga rezultati i protestës janë largimi i kryeministrit Rama dhe formimi i një qeverie kalimtare […]