Balkanweb – Basha në Vjenë takim në PPE: Situata është shqetësuese

Basha

Një ditë pas dorëzimit të mandatit të deputetit e protestës së opozitës së bashkuar, kundër qeverisë Rama, kryedemokrati Basha ka zhvilluar një takim me përfaqësues të Partisë Popullore Europiane në Asamblenë Parlamentare të OSBE-së. Lulzim Basha ka raportuar për situatën shqetësuese në Shqipëri, protestat kundër qeverisë socialiste, korrupsionit, trafikimit të drogës dhe zhvillimeve jodemokratike në […]

Klan Tv – Rama: Nuk do të ketë qeveri tranzitore, zgjedhjet në 2021

Kryeministri Edi Rama komentoi vendimin e opozitës për të dorëzuar në bllok mandatet e deputetëve, por kreu i qeverisë e thotë prerë se nuk do të pranojë kërkesën për të ndërprerë mandatin e tij për të krijuar një qeveri tranzitore. Megjithatë kreu i maxhorancës shprehet i hapur për të dialoguar me pakicën, duke shtrirë dorën […]

Nga Ilta, Tiranë: Shantazhi online, forma e bullizmi që po përhapet në shkolla

online

Sot në internet mund të komunikojmë në shumë mënyra dhe me këdo. Kjo mundësi komunikimi, mungesa e kujdesit, etj po e ekspozon brezin e ri në një lloj bullizmi, atë të presionin dhe shantazhit online dhe në shkollë. I tillë është dhe rasti i një vajze S. nxënëse në klasën e tetë, në një shkollë […]