Vizion Plus – Bora bllokon rrugët, Ministria e Mbrojtjes: Ja akset më problematike

bore-kukes-1

Ministria e Mbrojtjes ka bërë një pasqyrë të të gjitha akseve rrugore pas reshjeve të borës të rëna në disa zona. Në një njoftim për shtyp ministria ka bërë me dije se në situata më e vështirë paraqitet në Qarkun e Shkodrës dhe atë të Dibrës. https://www.vizionplus.tv/bora-bllokon-rruget-ministria-e-mbrojtjes-ja-akset-me-problematike/

Klan Tv – Rama i delegon Gent Cakajt detyrën e ministrit të Jashtëm

rama-cakaj-933x445

Gent Cakaj do të drejtojë Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme. Delegimi i detyrës i është bërë nga Kryeministri Edi Rama në aktivitetin e sotëm, ku Ditmir Bushati i kaloi stafetën kreut të qeverisë. “Unë i nënshkruari Edi Rama në funksionin Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë dhe ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, […]

Monitor – Pabarazia në Shqipëri është ulur dekadën e fundit, por 42% e banorëve në fshat janë të varfër

pasurit-e-te-varferit

Pabarazia në Shqipëri është ulur përgjatë dekadës së fundit, por gati gjysma e popullsisë në fshat vazhdon të jetojë në varfëri. Koficineti Gini, i cili mat indeksin e pabarazisë është ulur përgjatë dekadës së fundit (2008-2018) sipas raportit “Demografia dhe shëndeti”, i cili u formulua nga INSTAT dhe ISSH. Indeksi i pasurisë është zhvilluar për […]