RTSH – QSUT, vdes një foshnje nga fruthi

qsut1-660x330

Një foshnje 4 muajshe ka humbur jetën dy ditë më parë në shërbimin e pediatrisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” për shkak të komplikacioneve nga sëmundja e fruthit. Burime të brendëshme pranë QSUT thone se vajza nga Manza e Durrësit pësoi përkeqësim të shëndetit pasi u prek nga fruthi duke kaluar më pas në […]

Klan Tv – Ambasadori Soreca: Muajt në vijim janë të rëndësishëm për Shqipërinë

soreca-2-933x445

Ambasadori, Luigi Soreca i pranishëm në ceremoninë e hapjes së Presidencës Rumune të Këshillit të Bashkimit Evropian, e cila u mbajt në Shtëpinë e Evropës në Tiranë, tha se këto muaj janë shumë të rëndësishëm për Shqipërinë. Sipas ambasadorit, për Shqipërinë kjo do të jetë një periudhë kyçe, 4 muaj larg botimit të raportit të […]

Scan Tv – Shqipëria dështon me talentet – Raporti global, përkeqësohet formimi, mbajtja dhe përthithja e tyre

RREGJISTRIMI-I-BIZ-1-765x383

Shqipëria ka fituar vetëm tre pozicione në indeksin global të talenteve, që publikohet çdo vit në prag të fillimit të punimeve të Forumit Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës. Por, pavarësisht progresit në renditje, aftësia e Shqipërisë për të rritur apo edhe thithur talente duket se është përkeqësuar, pasi pikëzimi ka pësuar rënie. Kështu, në […]