Monitor – Projekti pilot në shkolla, Ministria e Bujqësisë: Fruta falas për nxënësit

projekti

Një projekt i ri i iniciuar nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural ka për qëllim ndërgjegjësimin e fëmijëve të grupmoshave 7-15 vjeç, në konsumin e ushqimeve natyrale. Në vijim të praktikave dhe programeve që lidhen me sigurinë ushqimore në shkolla, ministria me mbështetjen e organizatës “World Vision” nisën projektin “Fruta të freskëta në shkollë”, […]

Top Channel – Serxho, 23 vjeçari që adoptoi një fëmijë me Sindromën Down

Serxhio është një 23 vjeçar nga Shkodra i cili ka marrë një vendim, që ndoshta dikush tjetër në moshën e tij, s’do kishte marrë mundimin as ta imagjinonte. 23 vjeçari ka birësuar bashkë me familjen e tij, një fëmijë special të cilin prindërit e tij biologjikë e lanë në maternitet, sapo zbuluan se ishte me […]

Vizion Plus – Zhduket në mister 17 vjeçari nga Këlcyra, policia nis kërkimet

Looking-for-the-Albanian-route-701x468

Një 17 vjeçar është zhdukur në mënyrë të mistershme nga banesa e tij. Shtetasi L.B, banues në fashtin Beqaraj të Këlcyrës, është largaur në drejtim të paditur nga banesa. Ngjarja është ende e paqartë, ndërkohë polica e Gjirokastrës dhe Prokuroria janë vënë në kërkim të gjetjes së të riut. https://www.vizionplus.tv/zhduket-ne-mister-17-vjecari-nga-kelcyra-policia-nis-kerkimet/

RTSH – Kurz në Beograd e Prishtinë për të nxitur dalogun

kurz-660x330

Kancelari austriak Sebastian Kurz do të qëndrojë të hënën në Beograd dhe të martën në Prishtinë, sipas mediave austriake me misionin e qartë për ndërmjetësimin e rinisjes së dialogut mes dy vendeve. Kurz në funksionin edhe të udhëhqësit të presidencës 6 mujore të Bashkimit Europian e ka në axhendën e kesaj presidence Ballkanin Perëndimor dhe […]