Top Channel – Peshkopi, fshatrat vijonë të jenë të izoluara

bora-8

Fshatra të bllokuar, por edhe rrugë të qytetit të Peshkopisë që duhen pastruar. Kjo është situata e paraqitur nga Peshkopia. Në këtë zonë verilindore, rreth 20 për qind e fshatrave vijojnë të jenë të izoluara. http://top-channel.tv/2019/01/15/peshkopi-fshatrat-vijone-te-jene-te-izoluara/

RTK – Thaçi: Reçaku simbol i sakrificës dhe martirizimit për liri

thaci

Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën e Reçakut në 20 vjetorin e saj. “Reçaku hyri në historinë e Kosovës si simbol i sakrificës dhe martirizimit për lirinë që e gëzojmë sot. 15 janari i vitit 1999 ishte një ditë shumë e rëndë për Reçakun dhe tërë Kosovën, por ishte edhe një kthesë e madhe në […]

Ora News – Bojkotojnë mësimin edhe studentët e Universitetit të Durrësit e Elbasanit

studentet-durres-1547545116

Studentë të universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës por dhe ato të “Alesandër Xhuvanit” në Elbasan kanë bojkotuar mësimin, duke iu bashkuar grupit të studentëve të Tiranës. Vendimi është marrë pas një takimi të Këshillit Studentor. Sipas tyre rruga e vetme, që çon drejt plotësimit të 8 kërkesave, por më e rëndësishme, rrëzimi i Ligjit të […]

Top Channel – Bidoni me ujë të ngrohtë në shkollë

Në shkollën 9-vjecare “At Zef Pllumi” ,sipas emisionit Fiks Fare, fëmijët duket se kanë gjetur zgjidhje për tu ngrohur në këto ditë me temperatura të ulëta tek bidoni me ujë të ngrohtë. Drejtoresha thotë se në ditët e ftohta vendosen të gjithë ngrogësat dhe mund të bjerë automati. Ajo u ka sugjeruar nxënësve të veshin […]