VOA – Wieland në Kosovë: Mos premtoni asgjë për vizat

32C6DD2A-7765-4441-A73F-6AF44A0D79B0_w1023_r1_s

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, bëri thirrje që të mos bëhen premtime lidhur me afatet për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ai i bëri këto komente në Prishtinë, ku po takohet me udhëheqës të institucioneve dhe partive politike. Zoti Wieland tha se tash për tash çështja e liberalizimit të vizave ndodhet në duart e Komisionit dhe Këshillit Evropian.

https://www.zeriamerikes.com/a/kosovo-wieland/4387762.html