Top Channel – Presidenti Meta dekreton Ramën ministër për Europën dhe Punët e Jashtme

ramameta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar këtë të premte kryeministrin Edi Rama, për të pasuar në postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushatin. Rama e gjeti këtë si një zgjidhje të përkohshme, derisa të ngrihet Gjykata e re Kushtetuese, që do të zgjidhë ngërçin mes Kryeministrisë dhe Presidencës.

http://top-channel.tv/2019/01/18/presidenti-meta-dekreton-ramen-minister-per-europen-dhe-punet-e-jashtme/