Shqiptarja.com – Laprakë/ Rama: Bastet, të enjten në Kuvend. Do mbyllim lokalet që shesin alkool për fëmijë

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm dje në zonën e Laprakës, ku ka bashkëbiseduar me gra dhe vajza. Rama është ndalur tek motivi i këtij takimi, që ka qenë mbyllja e basteve, por ka shpalosur edhe një vendim të papërmendur më herët prej qeverisë. Kryeministri ka thënë se pas aksionit për mbylljen e basteve, radhën do e kenë të gjitha lokalet që shesin alkool për fëmijët nën moshën e lejuar, 18 vjec.

http://shqiptarja.com/lajm/mbyllja-e-basteve-rama-te-enjten-votohet-ne-parlament-me-keto-para-financohen-media-dhe-parti-politike