Scan TV – 14 qendra shëndetësore do të rindërtohen në Tiranë. Manastirliu: Brenda vitit, nisin edhe 2 projekte madhore në QSUT

manastirliu-1-765x383

Klinika e specializuar për sëmundjet e mushkërive në Tiranë si dhe qendra shëndetësore numër 4 në Njësinë 9 do të rindërtohen brenda këtij viti. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu gjatë turit të llogaridhënies në Njësinë 9 në kryeqytet, ku është njëkohësisht edhe deputete e zonës. Sipas ministres, në kryeqytet do të rindërtohen gjithsej 14 qendra shëndetësore brenda vitit 2018 në kuadër të projektit të qeverisë për rehabilitimin qendrave shëndetësore.

http://www.scan-tv.com/14-qendra-shendetesore-do-te-rindertohen-ne-tirane-manastirliu-brenda-vitit-nisin-edhe-2-projekte-madhore-ne-qsut/