Faxweb.al – “Vajza nuk donte ta laja unë”, akuza të forta nga Tepelena: Mësuesi ka ngacmuar nxënësen e klasës së pestë

tepelene-prinderit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë të Tepelenës, ku prindërit e një vajze të klasës së pestë akuzojnë mësuesin Myzo Dida 63-vjeç, se ka abuzuar seksualisht me vajzën e tyre. Sipas familjarëve ngacmimet kanë nisur që prej dy vitesh më parë dhe se vajzës i është bërë presion nga ana e mësuesit për të mos treguar. Duke folur për gazetaren e ‘’Fax News”, familjarët shprehen të tronditur me atë që iu ka ndodhur, ndërsa shtojnë se vajzën e kanë çuar të bëjë vizita gjinekologjike.

https://www.faxweb.al/vajza-nuk-donte-ta-laja-une-akuza-te-forta-nga-tepelena-mesuesi-ka-ngacmuar-nxenesen-e-klases-se-peste-video/