Balkanweb – Breshëri plumbash lokalit dhe banesës në Kamëz, shpërthen dhe eksploziv. Brenda gra dhe fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në Kamëz ku është qëlluar me armë drejt një lokali dhe banesës që ndodhej në të njëjtën objekt. Pak minuta më vonë ka ndodhur një shpërthim eksplozivi. Nga shpërthimi ka patur vetëm dëme materiale. Pjestarët e familjes Halili kanë thënë se nuk kanë konflikte dhe nuk e dinë kush mund të jete autor i sulmit, ndërkohë policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.

http://www.balkanweb.com/e-rende-be-kamez-qellohet-me-arme-lokali-dhe-nje-banese-pak-minuta-me-vone-shperthen-eksplozivi/