Arta, vajza që frymëzon

You are here

Me zërin e saj të ëmbël dhe buzëqeshjen e çiltër, Arta krijoi një atmosferë elektrizuese dhe emocionuese teksa këndoi në pritjen për ambasadorët e WorldVisionAlbania, Luiza Gega, Alban Skënderaj, Arlinda Çausholli dhe Nik Xhelilaj.Rasti i vogëlushës nga Librazhdi është frymëzues.

Në fillim ajo nuk ecte dot, por me ndihmën e fizioterapistëve të programit social “Tungjatjeta Jetë”, vit pas viti progresi i saj ka qenë jetëndryshues.
Tashmë Arta, jo vetëm që arrin të zhvendoset në mënyrë të pavarur, por ajo shkon në shkollë si gjithë bashkëmoshatarët e saj, pa mjete ndihmëse dhe e pashoqëruar.

Tungjatjeta.al

 
Marigleni
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Altin
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Oligerta
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Juliani
Librazhd

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni