Shekulli – Skandali me refugjatët, ish-deputeti i PS: S’mund të ketë paralele mes 600 mijë sirianëve dhe 600 mijë vëllezërve nga Kosova

dedja-378x365

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Taulant Dedja ka shkruar një status teksa shprehet se nëse qeveria vendos që të strehojë në vendin tonë 600 mijë refugjatë sirianë, do të ishte e turpshme dhe e paimagjinueshme. Dedja nënvizon se kurrsesi nuk mund të ketë paralelizëm mes strehimit të 600 mijë shqiptarëve të Kosovës, vëllezërit tanë dhe 600 mijë sirianëve.

http://shekulli.com.al/skandali-me-refugjatet-ish-deputeti-i-ps-smund-te-kete-paralele-mes-600-mije-sirianeve-dhe-600-mije-vellezerve-nga-kosova/