RTK – Veseli vlerëson mbështetjen e Gjermanisë ndaj Kosovës

veseli-ssss

Kreu I Kuvendit te Kosoves, Kadri Veseli priti sot në takim anëtarë të Komisionit për Siguri të Bundestagut gjerman, me të cilët bisedoi për zhvillimet në vend, reformat ekonomike dhe ato legjislative që institucionet e Kosovës kanë ndërmarrë viteve të fundit. Ai tha se vendet e rajonit duhet të ndjekin perspektivën evropiane, pasi ajo ka rolin e vet në stabilitetin e përgjithshëm në Ballkan.

http://klankosova.tv/veseli-vlereson-mbeshtetjen-e-gjermanise-ndaj-kosoves/