Reporteri

Reporteri

You are here

Reporteri është blogu ku të rinjtë nga zona dhe komunitete të ndryshme të Shqipërisë ndajnë mendime dhe sjellin në vëmendje çështje që i shqetësojnë.Ata jetojnë në qytete dhe fshatra të largëta të Shqipërisë, por janë të bashkuar në qëllimet e tyre.


Përmes shkrimeve dhe fotove të ndryshme, ata na njohin me Shqipërinë e tyre; me nevojat dhe shqetësimet që kanë adoleshentët dhe të rinjtë. Nuk janë ende profesionistë, por janë të vërtetë dhe përcjellin shumë energji e pasion përmes shkrimeve të tyre që na bëjnë të shohim realitetin me sytë e të rinjve. Gazetarët e mirënjohur Fatos Baxhaku, Monika Stafa, Elira Canga, Armand Mero dhe jo vetëm kanë qenë disa prej trajnuesve të të rinjve.Nga Sara, Shkodër/ Frikë nga shoqja

10/ 07/ 2019

Zgjohet çdo ditë me frikën për të shkuar në shkollë, duke u zgjuar pa pikë dëshire, pa synime, ku frika dhe vetmia e kanë pushtuar të tërën. Këtë gjendje të padeshirueshme po kalon Alda.

Më Shumë

Nga Ardiana, Kosovë/ Kamioni lodër

3/ 07/ 2019

Për shkak të Drenit, Oni nuk e vazhdon më shkollën si bashkëmoshatarët e tij. Ai qëndron në shtëpi dhe ngushëllimin e gjen te kamioni i tij lodër.

Kamioni tani është bërë shoku i tij i ngushtë, por të gjithë ne duhet ta ndihmojmë Onin. Ai nuk duhet të rrijë vetëm, por me shokët e shoqet.

Më Shumë

Marseli nga Dibra/Të ndryshosh…

29/ 06/ 2019

“Bullizmi është një fenomen shoqëror global, më ka ndodhur edhe mua.

Por unë arrita t’ia dilja mbanë. Arrita ta mund frikën, arrita të shikoja të mirën brenda së keqes...

Unë e munda bullizmin. Unë e di që edhe ti mundesh!”

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Soni
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Marigleni
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Ardiani
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Jasmina
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Ana
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni