Opinion.al – Presidenti Meta për Tahirin: Drejtësia të veprojë në mënyrë të pavarur

Ilir-Meta-prononcim-1024x665

Presidenti Ilir Meta është pyetur nga gazetarët për masën e sigurisë “arrest shtëpie” dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda 2 ditë më parë për Saimir Tahirin. Teksa merrte pjesë në Panairin e Agrobiznesit dhe Artizanatit në Cërrik, në përgjigje të interesit të medias, Presidenti u shpreh për çështjen Tahiri: “Drejtësia të veprojë në mënyrë të pavarur në respekt të shtetit të së drejtës”.

http://opinion.al/presidenti-meta-per-tahirin-drejtesia-te-veproje-ne-menyre-te-pavarur/