Shkrime

Shkrime

You are here

1GOAL4IMPACT

15/ 06/ 2022

(English below)

Sporti dhe aktivitetet sportive ndihmojnë për një shëndet më të mirë fizik e mendor. Në të njejtën kohë shërbejnë edhe si një mënyrë për të pasur gjithëpërfshirje e për të dhënë mesazhe solidariteti mes fëmijëve, të rinjve sportistëve profesionistë dhe fansave të çdo lloj sporti.

Më Shumë

Letër nga një mike

14/ 06/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Kjo nuk është letra e një shkrimtari apo gazetari profesionist. Rreshtat e mëposhtëm janë shkruar nga Debora, 17-vjeçarja që angazhohet me grupet rinore IMPACT në Bashkinë e Kamzës. 

Më Shumë

"Në komunitetin tim"

7/ 06/ 2022

English below - Nëse do një produkt të mirë të zonës së Librazhdit, pa dyshim që Shpëtim Cura si një prej njohësve më të mirë të fushës nuk do ju lërë asnjëherë të zhgënjyer.

Më Shumë

Pemë, fruta dhe mundësi punësimi për Asllanin

7/ 06/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Asllani nga Thumana është pensionist. Pjesën më të madhe të jetës e ka kaluar duke punuar si traktorist dhe bujk, ndërsa vitet e fundit është marrë edhe me punime dekorative. 

Më Shumë

Fidanë frutorë dhe inpute bujqësore për 11 familje në Thumanë

30/ 05/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

11 familje të tjera në Thumanë janë mbështetur me 644 rrënjë fidanë frutorë në kuadër të projektit “Përmirësimi i aftësive të familjeve për të përballuar situata emergjente”. 

Më Shumë

Përzgjidhen 8 projekt-idetë më të mira të të rinjve shkodranë në fushën e turizmit

27/ 05/ 2022

English belowPërgatitja e çokollatave artizanale me amballazhim të personalizuar, gatime tradicionale, punime artizanale, ëmbëlsira të freskëta në zonën e Gucisë, apo një mini-bar që ofron pije freskuese dhe fruta  ishin disa prej 14 projekt-ideve në fushën e turizmit të prezantuara nga të rinj e të reja shkodranë në një aktivitet mes miqsh

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Oligerta
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Donaldi
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Emanueli
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Fjorida
Librazhd

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
 • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
  P.O.Box 1725, Tirana, Albania
 • Tel: +355 4 2419601
 • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni