Shkrime

Shkrime

You are here

Terren i ri sportiv për 322 fëmijë dhe adoleshentë në Shkodër

8/ 11/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

322 fëmijë dhe adoleshentë të shkollës “Azem Hajdari” në Shkodër tashmë kanë në dispozicion një terren të ri sportiv. Investimi i World Vision Albania në bashkëpunim me Bashkinë Shkodër do t’ju shërbejë jo vetëm nxënësve të shkollës, por edhe të rinjve të komunitetit për të zhvilluar aktivitete të ndryshme sportive, duke promovuar në këtë mënyrë sportin dhe jetën e shëndetshme.

Më Shumë

Fermerët e FoodHub në zonën e Librazhdit trajnohen për trajtimin e arrorëve

25/ 10/ 2022

Kultivimi i arrorëve është një tjetër fushë që fermerët e Librazhdit e njohin mirë, pasi prej vitesh kultivojnë lajthi,arra dhe gështenja.

Më Shumë

Gjeniu i matematikës në “Festojmë Familjen”

11/ 10/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Në zonën ku banon, të gjithë e thërrasin “gjeniu i matematikës”. Ai mund të shumëzojë, pjestojë, mbledhë dhe zbresë lehtësisht një numër me numra dy, tre dhe katërshifrorë, pa patur nevojë për një makinë llogaritëse. Ndërsa ti e pyet, ai e ka gjetur përgjigjen. Numrat janë bota e tij, pasioni i tij.

Më Shumë

Ambiente sportive të reja për 1169 të rinjtë e tre shkollave në Korçë

10/ 10/ 2022

“Ne kishim më shumë se dy vjet që e kërkonim një palestër si kjo dhe sot jemi shumë të lumtur që e kemi,”- shprehet Elisjana, maturantja që është edhe presidente e Qeverisë së Nxënësve në gjimnazin e saj.Elisjana bashkë me 1169 nxënës të tjerë kanë përfituar nga rehabilitimi i ambienteve të brendshme sportive në shkollat e tyre.

Më Shumë

Përmbyllet projekti/ 115 familje në bashkinë Krujë hedhin bazat e një ekonomie më të qëndrueshme

20/ 09/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Fëmijë, të rinj, prindër, fermerë, anëtarë të komunitetit dhe përfaqësues të institucioneve lokale, organizatave dhe agjencive janë bërë bashkë në eventin përmbyllës të projektit “Përmirësimi i aftësive të familjeve për të përballuar situate emergjente”, financuar nga UNDP Albania dhe i zbatuar nga World Vision Albania në Bashkinë Krujë.

Më Shumë

31 familje të rikthyera nga emigracioni bëhen gati për nisjen e bizneseve start-up

20/ 09/ 2022

Është verë, kohë udhëtimesh e pushimesh për disa, megjithatë për të tjerë është fluks pune, planifikimesh e sipërmarrjesh të reja.Ndër ta bëjnë pjesë edhe 31 persona të rikthyer nga emigracioni në 10 bashki të vendit që janë trajnuar për përgatitjen e një plani biznesi për hapjen e sipërrmarjeve të vogla start-up.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Klajdi
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Soni
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Sara
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Ardiani
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Irena
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
 • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
  P.O.Box 1725, Tirana, Albania
 • Tel: +355 4 2419601
 • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni