Balkanweb – Mogherini dhe Hahn: Pro protestave, kundër dhunës. Duhet dialog

Mogherini-Hahn-ok-675x450

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Federica Mogerini dhe komisioneri Johannes Hahn kanë reaguar për zhvillimet në Shqipëri. Në një deklaratë të përbashkët ata shprehen pro protestës por dënojnë çdo akt dhune dhe çdo deklaratë që nxit dhunën nga liderët politikë. Ata bëjnë thirrje për diskutime mes qeverisë dhe opozitës.

https://balkanweb.com/mogherini-dhe-hahn-pro-protestave-kunder-dhunes-duhet-dialog/