Shkrime

Shkrime

You are here

Zëri i të rinjve në media dhe verifikimi i lajmeve

12/ 05/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

“Lajmet e rreme nuk janë asgjë më shumë se format  moderne të propagandës dhe mashtrimit. Në epokën e internetit të gjithë jemi të rrezikuar nga lajmet e pasakta, prandaj informacioni që marrim duhet të verifikohet,”- thotë Gersi nga Kamza.

Më Shumë

Antea, vogëlushja që gjeti veten mes miqve në Hapësirën Zhvillimore

5/ 05/ 2022

 “Kur mora vesh që vajza ime ishte me sindromën down për një çast mendova se e gjithë bota u shemb përpara syve të mi.

Më Shumë

Në fermën e dy të rinjve

4/ 05/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Shumë nga të rinjtë e mendojnë seriozisht largimin nga Shqipëria, por ky nuk është rasti i Alfredit, të riut fermer që jeton në një nga fshatrat e Kurbinit. Ai na thotë me një bindje për ta patur zili se “në Shqipëri ka gjithçka që i duhet”

Më Shumë

Lumturia nuk varet nga kush je dhe çfarë ke

29/ 04/ 2022

Loreta është një prej të rinjve që po takohet me 100 familje për të ndihmuar në rimëkembjen e tyre... Ajo është banore e Krujës, një prej zonave më të prekura nga tërmeti i Nëntorit të 2 viteve më parë. 

Më Shumë

Letër nga një 15-vjeçare 

29/ 04/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Fëmija ka të drejtën e lirisë së shprehjes. Kjo e drejtë themelore e ka nxitur Jetmirën nga Dibra të ndajë me ne disa reflektime personale mbi realitetin e fëmijëve dhe adoleshentëve në shkollën e saj.  

Më Shumë

Ku ka ëmbëlsira, ka gëzim!

27/ 04/ 2022

Ëmbëlsirat janë gjithmonë të pranishme në ditët tona të gëzueshme, festa apo ditëlindje, e jo rrallëherë edhe kur duam të kërkojmë falje, të rikuperojmë për një kohë të shpenzuar larg apo të ngremë humorin.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Marigleni
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Klajdi
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Jasmina
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Arta
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Selma
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
 • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
  P.O.Box 1725, Tirana, Albania
 • Tel: +355 4 2419601
 • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni