Shkrime

Shkrime

You are here

Buzëqeshja e Amarës

21/ 03/ 2023
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Sapo afrohesh drejt shtëpisë njëkatëshe, ku lulet e para kanë filluar të çelin e natyra të gjelbërojë, ajo që tërheq më shumë vëmendjen është buzëqeshja e Amariliz, ose siç e thërrasin të gjithë Amara. Duket sikur ajo buzëqeshje është po aq e ëmbël, e ngrohtë dhe shpresëdhënëse sa edhe vetë pranvera.

Më Shumë

Ndërhyrja që bëri të pavarur Severinon

16/ 03/ 2023
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Severinon e gjejmë duke luajtur me top. Ky është aktiviteti më i rëndësishëm për të gjatë kohës së lirë. Futbolli është hobi më i madh i 10-vjeçarit. Ka njohuri për të gjitha ekipet e mëdha, ndërsa lojtari i tij i preferuar është Cristiano Ronaldo. Megjithatë, pavarësisht lidhjes së fortë që ka me topin, sapo sheh Elsën, ai lë gjithçka dhe nxiton drejt saj për ta përqafuar.

Më Shumë

Bashkë për të transformuar jetët e fëmijëve

7/ 03/ 2023
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Motivi që më shtyn çdo ditë për të sakrifikuar nga koha dhe jeta ime, është dëshira për të parë jetë fëmijësh të transformuara. Megjithatë, që të arrij këtë gjë, më është dashur që çdo ditë të transformoj edhe veten time me dije të reja,” – thotë mësuese Enkelejda nga Korça.

Më Shumë

Treg i sigurt, prodhime cilësore

28/ 02/ 2023

Natyra e bukur, ajri i pastër dhe shumëllojshmëria e luleve, janë faktorët kryesorë që e bëjnë mjaltin e Librazhdit një prej më të kërkuarve në Shqipëri. Gështenja, shumë e preferuar nga bletët, është një produkt që kultivohet dhe prodhohet masivisht, kryesisht në zonën e Gurakuqit në Librazhd.

Më Shumë

Vendimi që më ndryshoi jetën

23/ 01/ 2023
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

“Kur isha i vogël, shkollimi dhe shumë gjëra që kam sot nuk ishin opsion për mua. Ishim një familje shumë e varfër, prindërit nuk punonin dhe jetonim me qira në një shtëpi thuajse të rrënuar.

Më Shumë

Edukimi ka fuqinë për të ndryshuar jetë

20/ 01/ 2023
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Besoj që të rinjtë e grupeve IMPACT janë me të vërtetë agjentë ndryshimi në komunitetet ku jetojnë. Ata ndryshojnë shumë nga nxënësit e tjerë, për shkak të njohurive shtesë që kanë fituar.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Soni
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Emanueli
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Elvani
Librazhd

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
 • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
  P.O.Box 1725, Tirana, Albania
 • Tel: +355 4 2419601
 • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni