Lajmet e Fundit

Lajmet e Fundit

You are here

Hapa të vegjël drejt së ardhmes

9/ 02/ 2022

Unë quhem Izabela, 14 vjeç nga Durrësi dhe dua t’iu tregoj se si nisi rrugëtimi im 5 vite me parë në grupet IMPACT.

Më Shumë

Për një familje që rrezaton dashuri

8/ 02/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Më parë nuk kaloja shumë kohë me bashkëshorten dhe fëmijët. Të gjitha vendimet i merrja vetë,”- thotë Bledari nga Librazhdi, teksa na tregon për rrugëtimin e familjes së tij dhe ndryshimin e madh që ka ndodhur tek ai gjatë tre viteve të fundit.

Më Shumë

Rikthim në gjenezë…

4/ 02/ 2022

Rrallëherë herë ndodh në Shqipëri që pasi një i ri ka mbaruar shkollën e lartë apo ka pasur një eksperiencë pune në kryeqytet të kthehet për të vazhduar jetën në vendlindje. Shumë prej nesh mund ta kenë menduar, por pakkush ka marrë guximin për të hedhur hapin e ta bëjë realitet.

Më Shumë

Një trëndafil kockë i fortë

1/ 02/ 2022

Ajo është nënë, gjyshe, dhe siç i thonë të gjithë ata që e njohin, është një ‘kockë e fortë’. Vështirësitë e jetës, të fëmijëve dhe punët e fshatit e kanë lodhur, por edhe e kanë forcuar më shumë nënë Trëndafilen.

Më Shumë

Libra, dije dhe shpresë

31/ 01/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Mirjeta jeton në një fshat të vogël në periferi të Librazhdit. Asaj i pëlqen të mësojë vazhdimisht gjëra të reja.

Më Shumë

Ana, vajza që dizenjon të ardhmen

27/ 01/ 2022
 • Autori: 
  Alfons Çupaj

Ana është 18 vjeçe dhe studion në vitin e katërt në një shkollë të mesme profesionale në Korçë. Pas përfundimit të arsimit 9-vjeçar, ishin prindërit që zgjodhën që ajo të ndjekë degën Hoteleri-Turizëm, por Ana po e “dizenjon” vetë të ardhmen. Asaj i pëlqen turizmi dhe mundësitë që ofron ky sektor në Shqipëri, por së fundi për të është çelur një dritare e re.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Emanueli
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Klajdi
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Arta
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Soni
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Leonora
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
 • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
  P.O.Box 1725, Tirana, Albania
 • Tel: +355 4 2419601
 • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni