Lajmet e Fundit

Lajmet e Fundit

You are here

Çdo moment i humbur nuk kthehet pas...

8/ 02/ 2017

Profesioni i Irinit është mësuese, por aktualisht punon si përgjegjëse në shtëpinë e fëmijës së Kishës Orthodhokse Autoqefale Shqiptare në Manastirin e Shën Vlashit. “Kam 3 fëmijë, 2 vajza dhe 1 djalë.

Më Shumë

Tiranë, gruaja shtatzënë apel për ndihmë: Dua strehë për fëmijët

3/ 02/ 2017

TIRANË-Thirrja për të mbledhur të pastrehët në qendrat sociale, e ka sjellë këtë nënë të dy fëmijëve të mitur në qendrën sociale të Laprakës.

Anila Bardhi është 25 vjeç. Djali i saj i madh është 4 vjeç dhe i vogli 2 vjeç, ndërkohë që është duke pritur fëmijën e tretë.

Më Shumë

Maria kërkon shkollën. Romët në Gjirokastër, fëmijët nuk janë në gjendjen civile

3/ 02/ 2017

Maria është 10-vjeç, por e kalon ditën duke u endur rreth çadrës së familjes së saj rome, pranë përroit malor të lagjes “Zinxhira” në Gjirokastër. Ajo e ka braktisur shkollën, por dëshiron të rikthehet.

“Kam shkuar në shkollë, por më tha të sillja certifikatën. 5 ditë shkova në shkollë”, tregon Maria.

Më Shumë

Thaçi-McCain: Domosdoshmëri themelimi i ushtrisë së Kosovës

3/ 02/ 2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vizitë zyrtare, është takuar sot me senatorin republikan, John McCain.

Më Shumë

Abortoi në muajn e 6-të dhe denoncoi babanë për përdhunim: 17-vjeçarja trondit sërish

3/ 02/ 2017

Në nëntor të vitit 2016, një vajzë 17-vjeçare nga Vlora e cila abortoi në muajin e 6-të të shtatzënisë dhe akuzoi babanë për përdhunim, u bë pjesë e titujve të medias shqiptare falë historisë së saj tronditëse. Mirëpo, së fundmi mësohet se vajza e ka ndryshuar dëshminë e saj, duke tërhequr akuzat ndaj të atit. Sipas dëshmisë së saj të re, autori i përdhunimit është një fqinj i moshuar.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Arjani
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Arta
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Selma
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Emiljano
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni