Shkrime

Shkrime

You are here

Përzgjidhen 8 projekt-idetë më të mira të të rinjve shkodranë në fushën e turizmit

Përgatitja e çokollatave artizanale me amballazhim të personalizuar, gatime tradicionale, punime artizanale, ëmbëlsira të freskëta në zonën e Gucisë, apo një mini-bar që ofron pije freskuese dhe fruta  ishin disa prej 14 projekt-ideve në fushën e turizmit të prezantuara nga të rinj e të reja shkodranë në një aktivitet mes miqsh, përfaqësuesish të Bashkisë Shkodër, mësues dhe

Më Shumë

Zëri i të rinjve në media dhe verifikimi i lajmeve

“Lajmet e rreme nuk janë asgjë më shumë se format  moderne të propagandës dhe mashtrimit. Në epokën e internetit të gjithë jemi të rrezikuar nga lajmet e pasakta, prandaj informacioni që marrim duhet të verifikohet,”- thotë Gersi nga Kamza.

Më Shumë

Antea, vogëlushja që gjeti veten mes miqve në Hapësirën Zhvillimore

 “Kur mora vesh që vajza ime ishte me sindromën down për një çast mendova se e gjithë bota u shemb përpara syve të mi.

Më Shumë

Në fermën e dy të rinjve

Shumë nga të rinjtë e mendojnë seriozisht largimin nga Shqipëria, por ky nuk është rasti i Alfredit, të riut fermer që jeton në një nga fshatrat e Kurbinit. Ai na thotë me një bindje për ta patur zili se “në Shqipëri ka gjithçka që i duhet”

Më Shumë

Edmondi nga Maliqi ia del pas operacionit

Qëkur jam kthyer nga jashtë kam patur vetëm një mision: të kujdesem për veten që të mos mbetem i paralizuar si gjyshi im”, - këto janë fjalët e para që na tha Edmondi 36 vjeçari nga Maliqi i cili me besim dhe kurajo ka arritur t’ja dale mbanë që sot të lëvizë me paterica. Ai është martuar  në moshë fare të re me Ornelën, gruan e tij, dhe sot ata gëzojnë 3 fëmijë.

Më Shumë

Lumturia nuk varet nga kush je dhe çfarë ke

Loreta është një prej të rinjve që po takohet me 100 familje për të ndihmuar në rimëkembjen e tyre... Ajo është banore e Krujës, një prej zonave më të prekura nga tërmeti i Nëntorit të 2 viteve më parë. 

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Fjorida
Librazhd
Juliani
Librazhd
Selma
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Marigleni
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Leonora
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: tirana@wvi.org

empty

Na Ndiqni