Video - Audio

Video/Audio

You are here

“Të thyesh prangat e varësisë”

 “Nga një person i varur nga lojërat e fatit, kam ndryshuar. Jam bërë një njeri më i mirë për familjen”- kjo është historia e Xhelalit, që jeton në Kënetë të Durrësit dhe që ka provuar në kurriz një problematikë nga më të forta sociale në Shqipëri, atë të varësisë ndaj bixhozit.

Më Shumë

Forca e fëmijëve…

“Prindërit i kishte pa punë, ajo ishte më e madhja...Ishin dhe tre fëmijë të tjerë…Një ditë nuk e shohim mirë… Ishte e gërvishtur, e nxirë… E pamë vetëm, e afruam dhe e pyetëm se çfarë kishte... Filloi duke qarë dhe duke treguar… Babai më rreh, më gjuan kot… Fillon dhe rreh mamin… Psikologia na ndihmoi që e referuam NJMF-ve si rast.”

Më Shumë

“Tungjatjetja ...Jetë”, tani edhe nga Eugent Bushpepa!

Genti ka pranuar, jo vetëm të jetë Ambasador i World Vision për programin social “Tungjatjeta. ..Jetë”, por të udhëtojë në ato zona ku “Tungjatjeta” ka marrë Jetë.
Më Shumë

"Doja të shikoja detin..."

Një eksperiencë unike dhe e pakrahasueshme, mundësia për të bërë për herë të parë pushime, për të parë detin, për të qenë me miq të rinj dhe për të mësuar më shumë…

Janë copëza kujtimesh të ndara nga fëmijët, të cilët kanë qenë pjesë e kampeve verore që organizohen nga Qeshori deri në fund të Gushtit, prej 15 vitesh nga World Vision në të gjithë Shqipërinë…

Më Shumë

"Tungjatjeta...Jetë" në Pasdite në Top Channel

Në programin "Pasdite në Top Channel", Klodiana Kapo- Menaxhere e Komunikimit në World Vision Albania and Kosovo dhe Donika Qelemeni- Drejtuese e programit "Tungjatjeta...Jetë", Librazhd, folën gjerësisht për programin social "Tungjatjeta...Jetë". 

Më Shumë

I thuaj STOP Bullizimit!

Bullizmi është një prej fenomeneve që po rritet frikshëm në shoqërinë tonë.

 1 në 2 fëmijë lëndon të tjerët...

“Djem ose vajza të fortë” që frikësojnë bashkëmoshatarët. I dhunojnë fizikisht dhe psikologjikisht, i persekutojnë, i tallin, i vendosin nofka…

Djali në video mund të jesh ti, miku yt, vëllai yt apo motra jote... Prandaj duhet të bëhemi bashkë.

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Ardiani
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Fjorida
Librazhd
Emanueli
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Marigleni
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Oligerta
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Leonora
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Elvani
Librazhd
Bruna
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni