Video - Audio

Video/Audio

You are here

"Një jetë" me World Vision, historia e Alketës

Alketa ishte vetëm 12-vjeç kur humbi të atin… Në atë kohë ishte një vajzë e ndrojtur, që e kishte të vështirë të shprehej. Në klasë të 6-të, u bë pjesë e grupeve të Impact të World Vision, nisi të angazhohej, të pikturonte, të merrte informacion për të drejtat e fëmijëve dhe të jepte kontributin e saj në komunitet.

Më Shumë

Vajzat

Ende sot në disa të vendit gruaja vendoset në disa pozita të vështira dhe përpara disa zgjedhjeve jo normale… Të zgjedh për jetën e krijesës që po rritet brenda saj vetëm nisur nga gjinia…

Dashuria për fëmijët është e njëjtë, qoftë djalë apo vajzë…

 

Më Shumë

Pages

Tungjatjeta.al

 
Oligerta
Shqipëri
Irena
Shqipëri
Emanueli
Shqipëri
Klajdi
Shqipëri
Emiljano
Shqipëri
Marigleni
Shqipëri
Arjani
Shqipëri
Ana
Shqipëri
Arta
Shqipëri
Donaldi
Shqipëri
Jasmina
Shqipëri
Soni
Shqipëri
Selma
Shqipëri
Ardiani
Shqipëri
Sara
Shqipëri
Gabriela
Shqipëri
Alesia
Shqipëri
Bruna
Shqipëri
Altin
Shqipëri
Juliani
Librazhd
Fjorida
Librazhd
Leonora
Shqipëri
Elvani
Librazhd

Twitter Feed

 

Facebook Feed

 

Na Kontaktoni

Shqipëri
  • Rruga “Vëllezërit Manastirli”, Ndërtesa nr. 4,
    P.O.Box 1725, Tirana, Albania
  • Tel: +355 4 2419601
  • Email: worldvisionalbania@wvi.org

empty

Na Ndiqni